AİALOFT
 

AIALOFT RUHU

Form grup ortakları olarak 30 yılı aşkın süredir makina ve imalat sektöründe sürdürmekte olduğumuz yüksek kalite ve insana hizmet anlayışımızı, "yaşam alanları yaratma, sanatının icra edildiği gayrimenkul geliştirme sektöründe yeni deneyimlere açma arzusu bize "procon profesyonel konsept" firmamızı oluşturma fikrini verdi.

Yıllardır keyifle yaşadığımız, türkiyenin yükselen değeri çeşme beldesi ilk "yaşam alanı oluşturma" projemizin de ilham kaynağı oldu. Ve uzun süren arayışlarımızın bir gününde kendimizi bir anda "AİALOFT Ayayorgi Evleri" projemizin arazisinde bulduk. Defalarca geldiğimiz bu büyülü sırttan Ayayorgi, Haccettepe, Dalyan koylarının üzerinden güneşin enerji ile doğuşunu ve aynı büyü ile nazlı nazlı batışını seyrettik . Hiç bitmeyen esintisini içimize çektik..... Ve karar verdik: burada hep düşlediğimiz özgür ve konforlu yaşam alanları oluşturalım ama sadece yazın değil mümkünse 12 ay yaşanılsın.

Kendimize 3 hedef koyduk buraya özgürlük verelim özgürlüğün gerektirdiği kadar konfor verelim ve sürekli yaşam şansı verelim. Bu 3 hedef ten yola çıkarak projemizi başlattık. Aslında hepsi 6 ev yapacaktık, ama sadece tasarım süreci 3-4 ay sürdü. Çalışmalarını yakından takip ettiğimiz sevgili Selina Kazazoğlu (www.unlimitedesign.net) bizimle çalışmayı kabul etti, projeye hayat verdi ve öyle güzel evler tasarladı ki... Adını bile koymaya zorlandık , sevgili Adriano Pennetti (www.pennetti.net) tüm yaratıcığı ile imdadımıza yetişti "AİALOFT" tam da ayayorgiye yakışır bir isim oldu.

Bir makalede okumuştuk: "loft yaşamı yorucu şehir yaşamında hayata bakışınızı değiştirir ruhunuzu okşar, yumuşatır ve kanatlandırır"... Ve biz loftların doğuş ve gelişim hikayelerini okurken özgürlüğe adanmış mekanların tutku dolu günlükleriyle karşılaştığımızı hissettik....yüksek tavanli , boyasız duvarlı , brüt beton bu yapıları sizler için yeniden tasarladık ... Loft tarzını daha iyi yaşayabilmeniziçin tüm detaylarını görebileceğiniz çelik konstrüksiyon yapı sistemini tercih ettik .... Ki mekanları geniş geçebilelim, bölünmüş kutu kutu odalar kilitli kapılar olmasın geniş hacimleri ve büyük pencereleri ile doğayı kucaklayalım...

Aialoft ruhu doyasıya yaşamak isteyenler için tasarlandı,

Sevgilerimizle

Aiateam